Рівненської міської ради

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8

Статті

Інформація для батьків

Умови зберігання місця за вихованцем у закладі відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти

За вихованцем зберігається місце у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти у літній період та у таких випадках:

  • у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;
  • у разі карантину в закладі дошкільної освіти;
  • на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини;
  • оголошення воєнного стану або НС;
  • літній оздоровчий період.

Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в державному (комунальному) закладі дошкільної освіти до кінця літнього періоду.

Умови відрахування із закладу відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти

Відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в ЗДО цього типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Порядок нарахування батьківської плати в закладі дошкільної освіти №8

        Відповідно до ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України» (зі змінами), Закону України «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 № 305 (зі змінами), рішення Рівненської міської ради від 25.09.2014 № 4510 «Про організацію безкоштовного харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (АТО)», рішення Виконавчого комітету Рівненської міської ради №126 від 20.09.2022 «Про організацію безкоштовного харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти дітей, батьки яких беруть (брали) участь у бойових діях внаслідок збройної агресії росії»,  розпорядження міського голови від 20.12.2022 № 1164-р «Про встановлення грошової норми вартості харчування однієї дитини в день у закладах дошкільної освіти», наказу управління освіти №389 від 21.12.2022 «Про порядок нарахування батьківської плати у закладах дошкільної освіти»,

1. з 01 січня 2023 року грошова норма вартості харчування одного дня на 1 дитину в закладі дошкільної освіти  (групах) для дітей віком від 1 до 4 років - 45.00 грн. та для дітей віком від 4 до 6 (7) років – 55.00 грн.;                       

2. Батьківська плата за харчування дітей в закладі дошкільної освіти становить 70% від вартості харчування.

3.  У закладі дошкільної освіти триразовий режим харчування.

4. Безкоштовне харчування забезпечується дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з інвалідністю, дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних закладах (групах) та інклюзивних групах, дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», дітям, батьки яких є учасниками АТО (ООС); дітям, з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітям, які мають статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітям із числа осіб, визначених у ст..10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дітям батьки яких беруть (брали) участь у бойових діях внаслідок збройної агресії росії, на підставі підтверджуючого документа з військової частини.

5. Звільняються від плати за харчування дітей батьки, або інші законні представники дитини:

- у сім'ях, сукупний дохід яких на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти;

6. Пільгову оплату за харчування в розмірі 50 % мають батьки:

- у сім'ях яких троє і більше дітей. Нарівні з рідними дітьми враховувати падчерок та пасинків, які проживають у цій сім'ї, якщо вони не були враховані в сім'ї іншого з батьків, а також дітей, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавленням їх батьківських прав, засудженням  до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування

 

Постанова Верховного Суду України "Про заборону невакцинованим дітям відвідувати дитячі садки" (Роз'яснення) Переглянути

 

Тимчасові рекомендації для батьків
щодо дотримання протиепідемічних заходів  на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) та відновлення роботи ЗДО в умовах карантину батьки зобов'язані: 

1.Строго дотримуватися фізичної дистанції, маскового режиму та обробки рук антисептиками при вході на територію ЗДО. Захисну маску або респіратор одягати так, щоб були покриті ніс та рот. 

2.З метою уникнення скупчення дітей та їх батьків біля чи на території ЗДО строго дотримуватися установлених та узгоджених з вихователем годин ранкового приймання (ранкове приймання дитини до ЗДО та передачу її після закінчення дня буде проводити вихователь групи на території закладу (за несприятливих погодних умов - на вході у приміщення)).

3.Дитину для ранкового приймання приводити лише на окремо визначений вхід. Вхід батькам у приміщення ЗДО заборонено!

4.Приводити у ЗДО здорову дитину, без жодних ознак респіраторних захворювань. 

5.При вході у ЗДО при ранковому прийманні чи передачі дитини після закінчення дня обов'язково проходити з дітьми безконтактний температурний скринінг. Діти, у яких буде виявлено температуру тіла понад 37,2 С або ознаки респіраторних захворювань, прийматися у ЗДО не будуть. 

6.Приводити дитину у ЗДО за умови завчасно надісланої електронної медичної довідки на електронну пошту ЗДО: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . У довідці форми 095/о про відсутність медичних протипоказів для відвідування ЗДО обов’язковою є відмітка про відсутність контакту з хворими на інфекційні хвороби, хворими на СОVID-19, з підозрою на СОVID-19 та з особами, які перебувають на самоізоляції упродовж останніх двох тижнів, яка видається лікарями-педіатрами та сімейними лікарями ЦПМСД м.Рівного (на підставі листа управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому від 02.06.2020 №341, рішення оперативного засідання Комісії ТЕБ та НС м.Рівного (протокол №26 від 08.07.2020)). 

7.Негайно повідомляти вихователів або медичних працівників ЗДО про підвищення температури у дитини удома (в тому числі у вихідні дні). 

8.Обов'язково надсилати електронну медичну довідку форми 095/о про епідеміологічне оточення у разі невідвідування дитиною ЗДО упродовж 7 днів. 

9.Мінімізувати контакти з вихователями, іншими дітьми та їх батьками, усі питання вирішувати дистанційно, використовуючи інтернет-ресурси, соціальні мережі, телефон. 

Підготувати дитину до змін у прийманні до ЗДО та перебуванні в ньому з метою уникнення тривоги чи стресу.